Cildi Gençleştiren Bitki Çayları

Cildi Gençleştiren Bitki Çayları

Cildi Gençleştiren Bitki Çayları

Her kadın yaşı ilerledikçe cildinin daha genç ve sağlıklı kalmasını ister. Geleneksel kozmetik ürünleri her zaman istenilen sonuçları vermez, üstelik kaliteli anti-aging kremler, losyonlar, serumların fiyatları da her kesin bütçesine uygun değildir. Güzellik merkezlerindeki prosedürler de ucuz sayılmaz ve her kesin oraya gidecek zamanı olmaz. Ancak alternatif tıp çözümleri asırlardır etkinliğini kanıtlayan ve kolaylıkla evde hazırlanabilendir. Evde kolayca cilt gençleştirici maskeler, kremler ve hatta bitkisel çaylar hazırlaya bilirsiniz.

Cildi Gençleştiren Özel Çilek Yaprağı Çayı

Bu gençleştirici bitki çayını hazırlamak için eşit miktarda çilek yaprağı, ahududu yaprağı ve kuşburnu yaprakları gerek. Bu bitkilerin mükemmel gençleştirici özellikleri vardır. Onlar vücudun östrojen sentezini artırır. Bu hormon, kan dolaşımını hızlandırır, cilt nemlenmesini normalleştirir, kolajen üretimini teşvik eder.

Özel Çilek Yaprağı Çayı Tarifi

Eşit miktarda kurutulmuş veya taze çilek yaprağı, ahududu yaprağı ve kuşburnu yapraklarını iyice karıştırın. 1 yemek kaşığı bu karışımdan porselen bir demliye koyun ve üzerine 1 su bardağı henüz kaynamış su koyun ve 15-20 dakika demlenmeye bırakın. Bu bitki çayını günde bir kere, sabah yemekten yarım saat önce için.
Çayın Zararları ve Yan Etkileri
Hamileler, küçük çocuklar ve bitkiye özel alerjisi olan insanlara bu çayın içilmesi tavsiye edilmez.

Gençleştirici Rezene Kökü Çayı Tarifi

Bu çay Kafkas halklarının uzun ömürlülük sırrıdır. 25 gr rezene kökünün üzerine 1 litre henüz kaynamış su koyun, 2 dakika kısık ateşte kaynatın sonra da 10 dakika demlenmeye bırakın. Bu çayı günde 3 fincan yemeklerden önce içe bilirsiniz. Gençleştirici rezene kökü çayının diğer tarifi: bir tatlı kaşığı küçük doğranmış rezene meyvelerinin üzerine bir su bardağı henüz kaynamış su koyun ve 2 saat demlenmeye bırakın. Sonra çayı süzün ve günde 3-4 kere 1 yemek kaşığı kadar için.

Çayın Zararları ve Yan Etkileri

Hamileler, küçük çocuklar ve bitkiye özel alerjisi olan insanlara bu çayın içilmesi tavsiye edilmez.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: