Hemoroit İçin Bitki Çayları

Hemoroit İçin Bitki Çayları

Hemoroit için bitki çayları

Hemoroid – rektumun hemoroidal damarlarının variköz şişmesidir. Bu hastalık halk arasında basur olarak bilinmektedir. Hemoroid rahatsızlık, ağrı hissi ve kanamayla ortaya çıkar. Hemoroid tüm uygar ülkelerin en yaygın hastalıklardan biridir. Bu hastalık, demir eksikliği anemisi, tromboz, hemoroidal damar yastıkçıklarının sıkışması gibi birçok ağırlaşmalarla tehlikelidir. Hemoroid sürücüler, programcılar, muhasebeciler, öğretmenler gibi oturarak veya ayakta çalışma şekli olan insanların meslek hastalığı hesapediliyor. Basurun gelişmesine uzun süren kabızlık, hamilelik ve doğum sebep ola bilir. Basurun birkaç tedavi yöntemi vardır – cerrahi, ilaç ve bitkisel. Hemoroidin ilk aşamasında bitkisel tedaviye başvurmanız sizi bu hastalıktan tamamen kurtarabilmektedir.

Basur için civanperçemi otu çayı

Bu çayı hazırlamak için size 15 gr civanperçemi bitkisi, 15 gr sinameki bitkisi, 15 gr akdiken kabuğu, 15 gr kişniş meyvesi ve 15 gr meyan kökü gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice ufaltın ve karıştırın. Bu karışımdan 15 gr alın ve üzerine 200 ml kaynar su dökün ve tamamen soğuyana kadar demlenmeye bırakın. Sonra süzün. Uyumadan 15 dakika önce 100 ml içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz. Bu çayı, basurunuz geçene kadar için. İyileştikten sonra içmenize gerek yok.

Basur için akdiken kabuğu çayı

Bu çayı hazırlamak için size 15 gr akdiken kabuğu ve 15 gr ısırgan otu yaprakları gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice ufaltın ve karıştırın. Bu karışımdan 6 gr alın ve üzerine 1 lt kanar su koyun ve kısık ateşte 10 dakika kaynatın. Yarım saat demlenmeye bırakın, sonra süzün. Bu çay şiddetli basur ağrıları zamanı günde 4 kere 200ml içilir. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Basur için sinameki yaprağı çayı

Bu çayı hazırlamak için size 15 gr sinameki yaprağı, 15 gr akdiken kabuğu, 15 gr civanperçemi, 15 gr kişniş meyvesi ve 15 gr meyan kökü gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice ufaltın ve karıştırın. Bu karışımdan 15 gr alın ve bir su bardağı kaynar su koyun. 20 dakika sıcak bir yerde demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve soğutun. Uykudan 15 dakika önce 100 ml içilmelidir. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Basur için sinameki yaprağı çayı

BU çayı hazırlamak için size 15 gr sinameki yaprağı, 15 gr meyan kökü ve 15 gr civanperçemi kökü gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice ufaltın ve karıştırın. 1 yemek kaşığı bu karışımdan alın ve üzerine 200 ml kaynar su koyun. 20 dakika demlenmeye bırakın ve süzün. Günde 3 kere yemekten 1 saat önce 100 ml içilmesi gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...
Chia Çayının Faydaları
Chia Çayının Faydaları
Chia Çayının Faydaları Chia çayı bitkinin tohumlarından hazırlanır ve en önemli faydası doğal antibiyotik etkisine sahip olmasıdır. Chia çayı daha...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: