Kanı temizleyen bitki çayları

Kanı temizleyen bitki çayları

Kanı Temizleyen Bitki Çayları

Kan – vücudumuzun birçok temel işlevlerini gerçekleştiren “sıvı dokudur”. Bunlardan birkaçları beslenme, solunum ve vücudu atık maddelerden kurtarması gibi işlevlerdir. Kan hormonları gereken organlara taşır. Vücutta su ve tuz metabolizması, asit baz dengesi ve sürekli vücut sıcaklığını da kan sağlar. Kan bizi çeşitli virüs, mikrop ve bakterilere karşı korur. Organlarımızın, sistemlerimizin ve bütün vücudumuzun sağlığı direk kanın kalitesi ve kalp-damar sisteminin durumuna bağlıdır. Bitkisel kan temizleme onun uzun süre mükemmel durumda kalmasını sağlar.

Isırgan otu çayı

Isırgan otu çayı ile kan temizleme işlemi iki hafta sürer. Kan temizleyen bitkiler içinde ısırgan otu da önemli yer almaktadır. Bu çayının çok kolay tarifi vardır. 2 yemek kaşığı kurutulmuş veya taze ısırgan otu yapraklarının üzerine 2 litre kaynar su koyun ve en az 3 saat demlenmeye bırakın. Çayın günün ikinci yarısında içilmesi gerek, mümkünse 2 litrenin hepsi. Saat 20-00dan sonra çayı içmeyi bırakın. Iki haftalık ısırgn otu çayı tedavisinden sonra iki hafta ara verin. Duruma göre tedaviyi tekrarlaya bilirsiniz. Bu tedaviyi mayıs ayında uygulamanız daha etkili olur. Alerjisi olanlar, hamileler ve küçük çocuklara tüketimi tavsiye edilmez.

Civanperçemi çayı

3 yemek kaşığı kurutulmuş civanperçemi otunun üzerine kaynar su dökün ve 40 dakika demlenmeye bırakın. Termosta demlemeniz daha uygun olur. Günde 3 kere yemekten önce yarım su bardağı içilir. Civanperçemi çayı etkili bir kan temizleyici içecektir. Aynı ısırgan otu çayı gibi aralıklarla içilmesi tavsiye edilir. Alerjisi olanlar, hamileler ve küçük çocuklara tüketimi tavsiye edilmez.

Sarımsak Çayı

Sarımsak çayının tarifi 1 litre suyu kaynatın ve içine 4-5 diş küçük-küçük doğranmış sarımsağı ve 1 limonun suyunu ilave ederek hazırlanır. Hiç bekletmeden içmeye başlaya bilirsiniz. Gün içinde çayın hepsini bitirmeniz gerek. Sarımsak çayını soğuk veya sıcak içebilirsiniz. Limon suyu bu çayın tadını daha hoş yapar. Sarımsak çayını içmeden önce ısıta bilirsiniz (kaynatmamaya dikkat edin). Sarımsak kanı inceltir ve pıhtılaşmasını yavaşlatır. O yüzden kan inceltici ilaç içenler ve cerrahi bir ameliyata hazırlananların sarımsak çayını içmemesi tavsiye edilir. Ayrıca, hamileler, çocuklar ve bu bitkiye özel alerjisi olan insanlara da bu çayın tüketimi yasaktır.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: