Mantara Karşı Bitki Çayı

Mantara Karşı Bitki Çayı

Mantara Karşı Bitki Çayı

Mantar, özellikle kadınların, yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır. Mantar yeryüzünde en yaygın olan hayat biçimlerinden biridir. Mantarın yaklaşık 100 bin türü vardır. Bu parazitler insan vücuduna yerleştiği zaman mikoz hastalığını oluştururlar.

Etkilenen bölgeye bağlı olarak, mantar parazitleri yüzeysel, deri altı, derin ve sistemik (vücut boyunca yayılan) çeşitlere ayrılır. Mantarlar genital, bağırsak, cilt ve mukokutanöz bölgelerine kolayca yayılabilir.

Mantar parazitleri banyodan, denizden, hijyen kurallarına uymamaktan, başkalarının ayakkabılarından ve b. yerlerden bulaşabiliyor. Bünyesi güçlü olan sağlıklı insanlara parazitlerin bulaşma ihtimali düşüktür. Bulaşsa bile sağlıklı insanlar bu parazitlerden daha kolay kurtulabiliyorlar.

Günümüzde mantarın çeşitli tedavisi vardır. Bitki çayları da mantara kalıcı çözüm olabilir.
Çeşitli bitkilerin karışımından hazırlanan bu çay farklı yerleşimi ( genital, bağırsak, cilt, tırnak ve mikokutanöz) olan parazitleri yok etmeye hedeflenmiştir. Candida mantarının çeşitlerine karşı mücadelede güçlü bir antiseptik etkiye sahiptir. Ayrıca bu bitki çayı bağışıklığı güçlendiren vitaminler içerir, mukus şişmesini ve iltihaplanmasını giderir, genel kuvvetlendirici etki yapar.

Karışımın Etkili Olduğu Mantar Türleri:

• Ayak ve tırnak mantarı
• Bağırsak kandidiyazisi
• Vajinal kandidiyazis (akut ve kronik pamukçuk)
• Oral kandidiyazis

Mantara Karşı Bitki Çayı Nasıl Hazırlanır?

Bu bitki çayını hazırlamak için eşit miktarda meşe ağacı kabuğu, kuril çayı, ceviz yaprağı, siyah ceviz yaprağı, köknar iğneleri, papatya çiçeği, aynısefa çiçeği, kırlangıçotu, civanperçemi ve adaçayı gerekecek. 1 yemek kaşığı bu karışımım üzerine 2 su bardağı henüz kaynamış su koyun ve yarim saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Gün içinde, çayın hepsini, yemek saatleri aralarında kısım-kısım için. Mantara karşı bitki çayını gargara olarak, vajinal tamponlar, vajinal şırınga ve losyon olarak da kullanabilirsiniz. Tedavi süresi 1-3 aydır.

Mantara Karşı Bitki Çayının Zararları Ve Yan Etkileri

Bitkilerden herhangi birine alerji olanlara, küçük çocuklara, hamilelere ve emziren annelere bu çayı içmek tavsiye edilmez.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: