Skip to main content

Prostata İyi Gelen Bitki Çayları

Prostata iyi gelen bitki çayları

Bilindiği gibi prostat hastalığı 30 yaş üzeri erkeklerde %30, 40 yaş üzeri erkeklerde %40, 50 yaş üzeri erkeklerde %50 oranda vs görülmektedir. Prostat hastalığı zamanı idrar çıkarmada çok sayıda sorunlar oluşur, libido azalması görülür ve erektil fonksiyon bozulur. Hastalığın üzücü tarafı zamanında ve iyi tedavi almayan erkeklerin %40 kısır olabilmesidir.

Prostat hastalığı belirtileri
• Üriner sistem bozuklukları (sık ve ağrılı idrara çıkma, idrarı tam boşaltamaması hissi), alt karın bölgesinde ağrılar;
• Cinsel fonksiyon bozuklukları (ejekülasyon sırasında üretra ve rektum boyunca ağrı hissi, zayıf ereksiyon, erken boşalma, orgazm kaybolması vs.)

Bu belirtilerden biri bile varsa geciktirmeden bir uzman doktora görünmekte fayda vardır. Prostat hastalığının çeşitli geleneksel tedavisi vardır. Bu konuda alternatif tıp da geri kalmamaktadır. Birçok insan prostat hastalığından bitkisel çaylarla kurtulabilmiştir.

Bu yazımızda size prostata iyi gelen bitki çaylarının tarifini vermek istiyorum. Bu prostat hastalığına iyi gelen tariflerden istediğinizi deneyebilirsiniz. Prostata karşı bitkisel çayları denemeden önce doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Isırgan Otu Kökünün Çayı

Prostat hastalığını tedavisinde size ısırgan otunun kökleri yardımcı olabilir. Kökleri aktardan bulabilirsiniz. 1 yemek kaşığı kökün üzerine 300 ml henüz kaynamış su koyun ve kısık ateşte 10 dakika kaynatın. 2 saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün ve çayı 3 eşit kısma bölün. Çayı gün içinde 3 kere yemekten yarım saat önce için. Tedavi süresi 2 aydır. 2 ay sonra birkaç gün ara verin ve sonra tedaviye tekrar başlayın. Bunu hastalığın tamamen bittiğinden emin olana kadar devam ettirebilirsiniz.

Fındık Yaprağı Çayı

Şifalı fındık yaprağı çayını hazırlamak için 1 yemek kaşığı fındık yaprağının üzerine 200 ml henüz kaynamış su koyun ve termosta yarım saat demleyin. Aynı amaç için fındık ağacının kabuğunu da kullanabilirsiniz. 1 y.k. kabuğun üzerine 200 ml henüz kaynamış su koyun ve bir temiz havluya iyice sararak 1 saat demlenmeye bırakın. Gün içinde 4 kerede bitirin. Tedavi süresi 1 hafta.

Maydanoz Çayı

Maydanoz çayı tarifi: porselen veya cam demliğe bir tepeleme yemek kaşığı kurutulmuş maydanoz koyun ve üzerine 200 ml henüz kaynamış su koyun. Maydanoz çayı 5-6 dakika demlendikten sonra onu süze bilirsiniz. Çayın tadı bir az acı gele bilir. Tadını bastırmak için içine birkaç damla limon suyu, şeker veya bal koya bilirsiniz. 5-6 dakika demlenen çay sizin için koyu gelirse 2-3 dakika demlemeyi deneye bilirsiniz. Çayı günde bir kere içmeniz yeterli olacaktır.

Maydanoz Tohumu Çayı

Çayın tarifi: maydanoz tohumlarını toz şeklinde öğütün. 4 tatlı kaşığı maydanoz tohumu tozunun üzerine bir su bardağı henüz kaynamış su koyun ve termosta 15 dakika demleyin. Soğuduktan sonra süzün. Günde 4-5 kere 1 yemek kaşı için.

Kestane Kabuğu Çayı

Olgun kestanenin kahve renkli kabuğunu çıkarın ve küçük parçalara ayırın. 2 yemek kaşığı kabuğun üzerine 500 ml henüz kaynamış su koyun ve bir geceliğine termosta bekletin. Sonra buhar üzerinde birkaç dakika bekletin. Süzün ve buzdolabında bekletin. Günde 3 kere 30 damla için. Çayın hepsi bitene kadar tedaviye devam edin. Sonra 1 aylık tedaviye ara verin ve tedaviyi tekrarlayın. Bu tedaviyi toplamda 3 kere tekrarlamanız iyileşmek için yeterli olacaktır.

One thought to “Prostata İyi Gelen Bitki Çayları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: