Sakinleştirici Bitki Çayları

Sakinleştirici Bitki Çayları

Sakinleştirici Bitki Çayları

Dünya terapistlerinin son yılların istatistiklerine göre nevrotik haller gittikçe artmaktadır. Bu nevrotik haller yalnız yetişkinlerde değil çocuklarda bile görülmektedir. Buna sebep sık-sık tekrarlanan stresli durumlar. Anne-baba, patron ve toplum tarafından sürekli baskı nevrotik rahatsızlıkları tetikler. Strese birçok şey sebep ola bilir ve bunun önlemi alınmazsa durum ağır depresyonlara, insaın kendine zarar verme gibi durumlara kadar gidebilir. Bu yüzden sakinleştirici bitki çayları ola bilecek kötü durumların karşısını almakta en etkili ve zararsız çözümdür.

Sakinleştirici Kedi Otu Çayı

Bu çayı hazırlamak için size 1 tepeleme çay kaşığı kediotu kökü, 1 tepeleme çay kaşığı kırkkilit otu kozalakları, 2 çay kaşığı nane yaprağı, 2 çay kaşığı su yoncası gerekecek. Otların hepsini temiz bir makasla küçük-küçük doğrayın ve iyice karıştırın. Astım ve bitki tozuna alerjisi olanlar doğrama işlemini yaparken maske kullanmalıdırlar ve ya birisinden yardım istemelidirler. Karışımın üzerine 500 ml kaynar su dökün ve 20 dakika sıcak bir yerde demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Günde 3 kere yemekten 1 saat sonra 100 ml içilmelidir. Bu çay sinirlilik, uykusuzluk ve aşırı hassaslık sorunu olan insanlara iyi gelecektir. Tedavi süresi 14 gündür. Otların hepsini aktarlardan bulabilirsiniz.

Sakinleştirici Kırkkilit Kozalağı Çayı

Bu çayı hazırlamak için size 4 gr kırkkilit kozalağı, 4 gr kediotu kökü ve 8 gr nane yaprağı gerekecek. Otların hepsini temiz bir makasla küçük-küçük doğrayın ve iyice karıştırın. Astım ve bitki tozuna alerjisi olanlar doğrama işlemini yaparken maske kullanmalıdırlar ve ya birisinden yardım istemelidirler. Karışımın üzerine 500 ml kaynar su dökün ve 30 dakika sıcak bir yerde demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Sabah açken ve gece yatmadan önce 100 ml içilmelidir. Tedavi süresi 14 gündür. Otların hepsini aktarlardan bulabilirsiniz.

Sakinleştirici Nane Yaprağı Çayı

Bu çayı hazırlamak için size 9 gr nane yaprağı, 9 gr kediotu kökü, 3 çay kaşığı su yoncası gerekecek. Otların hepsini temiz bir makasla küçük-küçük doğrayın ve iyice karıştırın. Astım ve bitki tozuna alerjisi olanlar doğrama işlemini yaparken maske kullanmalıdırlar ve ya birisinden yardım istemelidirler. Karışımın üzerine 500 ml kaynar su dökün ve 30 dakika sıcak bir yerde demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Sabah açken ve gece yatmadan önce 100 ml içilmelidir. Tedavi süresi 21 gündür. Otların hepsini aktarlardan bulabilirsiniz.

Sakinleştirici Yeşil Çay

Bu çayı hazırlamak için size 10 gr yeşil çay, 5 gr yasemin çiçeği, 2 çilek, 1 yemek kaşığı kediotu kökü, 1 yemek kaşığı kuşburnu meyvesi ve 10 gr papatya gerekecek. Otların hepsini temiz bir makasla küçük-küçük doğrayın ve iyice karıştırın. Astım ve bitki tozuna alerjisi olanlar doğrama işlemini yaparken maske kullanmalıdırlar ve ya birisinden yardım istemelidirler. Karışımın üzerine 3 su bardağı kaynar su dökün ve 12 dakika sıcak bir yerde demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bitki çayını iki yere bölün. Günde 2 kere yemekten yarım saat önce içilir. Tedavi süresi 2 haftadır. Otların hepsini aktarlardan bulabilirsiniz.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: