Sigara Bırakmaya Yardımcı Olan Bitki Çayı

Sigara Bırakmaya Yardımcı Olan Bitki Çayı

Sigara Bırakmaya Yardımcı Olan Bitki Çayı

Sigara içme alışkanlığı sağlığa ciddi zararlar verebilir ve en önemlisi ölümle sonuçlanabilir. Bu kötü alışkanlık yalnız sigara içeni değil, bu zehirli dumanı soluyan her bir kişiyi olumsuz etkiler. Tütün dumanında çeşitli hastalıklar oluşturan kanserojen maddeler bulunmaktadır. Sigaranın neden olduğu en ağır hastalıklardan biri ağız içi kanseri ve akciğer kanseridir.

Sigara solunum yollarında hasarlar oluşturarak kronik hastalıklara yol açar. Sigaranın zararlarını bile bile insanlar onu içmeye devam ediyor. Zamanla sigara tüketicileri bağımlı olduklarını hissederler.

Başarısız sigara bırakma denemeleri (çeşitli ürünler kullanarak) hem maddi hem manevi zarar vererek insanın daha çok sigara içmesine sebep olabilir. Vücut için, özellikle sigara çok uzun zaman tüketiliyorsa, bu bağımlılıktan kurtulmak daha da zor hale gelir.

Bilinçsiz şekilde sigara bırakmaya çalışan insanlar bazı sorunlarla karşılaşabilir: kilo alma, panik belirtileri, sinirlilik, sık stres ve çeşitli takıntılar vb.

Sigarayı bir kerelik ve vücuda zarar vermeden bırakmanın tek yolu şifalı bitki karışımından hazırlanan çaydır. Bu çayın bilinen herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. Ama çayın içeriğinde bulunan bitkilerden herhangi birine alerji reaksiyonu ola bilir. Bunun için doktorunuza danışmadan çayı tüketmeye kalkışmayın.

Ciğerotu Çayı Tarifi

Ciğerotu, sığırkuyruğu, sarı kantaron, öksürükotu, mürver çiçekleri, karakafes otu kökleri, ıhlamur çiçekleri, yaban mersini yaprakları bitkilerini eşit miktarda alın ve karıştırın. Bitkilerin kurutulmuş olanlarını kullanın. 1 yemek kaşığı karışımın üzerine 200 ml henüz kaynamış su koyun ve üstünü kapatarak 5 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra çayı süzün. Sigara bıraktıran çay günde 2-3 kere, bir bardak, yemeklerden 30 dakika önce içilir. Daha iyi sonuç elde etmek için bunu normal çayın yerine içiniz.

Sigara bıraktıran çay etkisini ikinci haftadan itibaren göstermeye başlayacaktır. Her sigara içmek istediğinizde sigara kokusundan ve tadından tiksinti ve mide bulanması hissedilir.

Ciğerotu çayı sigara bırakmada en etkili yöntemdir. Ayrıca birkaç hafta içinde vücudunuzda biriken katran, toksin ve bütün zehirli maddeleri temizler.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: