Sivilcelere Karşı Yeşil Çay Mucizesi

Sivilcelere Karşı Yeşil Çay Mucizesi

Sivilcelere Karşı Yeşil Çay Mucizesi

Uzun süren bir sıra araştırmaların sonucunda Hintli bilim adamları yeşil çayın sivilcelere karşı en etkili ilaç olduğunu keşif etmişlerdir. Çin ve Japon kadınları yüzyıllardır ciltlerinin mükemmel ve pürüzsüz güzelliğini korumak için çeşitli çay tariflerini uygulamaktadırlar. Onlardan hiçbiri sivilce sorunu ile karşılaşmamıştır bile.

Bu içeceğin çay sevenlerin gözünde özel bir yeri vardır. Buna sebep yeşil çayın fermente edilmemesidir (işlem görmeden kurutulması). İşlem görmeden kurutulan bu çay bol vitamin ve mineral içermektedir.

Birçok ünlü kozmetik firmaları yeşil çay özlü kremler, tonikler, losyonlar, parfümler, şampuanlar ve b. üretmektedir. Bu yeşil çay özlü kozmetik ürünler kadınlar tarafından çok sevilmektedir. Yeşil çay özlü cilt ürünleri ve çaylar cildinizi sivilcelerden kurtarmakla birlikte ona gençleştirici etki yapar.

Yeşil çay tariflerini düzenli kullanan birçok akne sorunu olan insanlar faydasını görmüştür. Ama bu tarifler herkeste kesin sonuç vermeyebilir. Tabi ki, bu tarifleri uygulamadan önce doktorunuza da danışabilirsiniz.

Sivilceler İçin Yeşil Çay Tarifi

Bu bitki çayının yeşil renkte ve yetirince faydalı olması için doğru demlenmesine dikkat edilmelidir. Siyah çaydan farklı olarak yeşil çayı birkaç kere demleye bilirsiniz. Yeşil çayı demlemek için cam veya porselen demlik kullanın. Çayı demlemeden önce demliğin içinde sıcak su gezdirin ve dökün. Yeşil çayı damacana suyu ile delmeniz daha faydalı olur. Bir yemek kaşığı yeşil çayın üzerine 60-80 derece 250 ml sıcak su koyun ve 30 saniye demlenmeye bırakın. İlk demlenen çayın suyunu dökün. İkinci ve üçüncü demlemenin süresini 30 saniye ile 1 dakika arasında yapın. Bu çayı günde birkaç kere içerek kısa bir süre sonra sizi sivilcelerden kurtarır. Unutmamanız gereken bir şey var. Yeşil çaya şeker veya başka bir tatlandırıcı koyarsanız beklediğiniz etkiyi elde edemezsiniz.

Sivilceler İçin Papatya ve Naneli Yeşil Çay Tarifi

Bir yemek kaşığı yeşil çay, bir yemek kaşığı nane ve bir yemek kaşığı papatyanın üzerine 1 su bardağı henüz kaynamış su koyun ve 40 dakika demlenmeye bırakın. Sonra çayı süzün ve sabah akşam önceden temizlenmiş cildinize uygulayın. Çayın artanını kapaklı cam bir kapta, buzdolabında saklayabilirsiniz. Ama daha iyi sonuç elde etmek için çayı her gün taze olarak demlemek daha iyi olur.

Sivilceler İçin Poşet Yeşil Çay Maskesi

Bu yöntem uzun süre geleneksel şekilde yeşil çay demlemek ile vakit kaybetmek istemeyenler için daha uygundur. Poşet yeşil çayı kullandıktan sonra onu atmayınız. Onu önceden temizlenmiş cildinize uygulayabilirsiniz. Poşet çayı sivilceli bölgeye koyun ve 20 dakika bekletin. Kısa sürede iltihaplanan sivilceli cildinizden kurtulacaksınız.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: