Zayıflamak İçin Bitki Çayları

Zayıflamak İçin Bitki Çayları

Zayıflamak İçin Bitki Çayları

Son zamanlar aşırı kilo sorunu önceki yılardan daha yaygın olmaya başlamıştır. Bunun bir çok nedeni ola bilir. En önemli nedenlerden biri fast food, hazır gıdalar, yanlış beslenme, gazlı içecekler, hareketsiz hayat tarzı ve b. Günümüzde kilo vermenin çok yöntemi vardır: ilaçlar, diyetler, spor ve b. Ama bu yöntemleri zararlı bulanlar ve ya zaman bulamayanlar için daha basit zayıflama yöntemi olarak bitkisel çaylar sunula bilir. Bitki çayları vücuda hiçbir zarar vermeden, ilaçlar gibi karaciğere yüklenmeden kolay kilo vermeğe yardımcı olur. Normal çayın yerine onları zamanında düzenli içmeniz yeterli olacaktır. Unutmayın aşırı kilo bir çok sağlık sorununa neden olabilir.

Zayıflamak için bitki çayı tarifleri

Akdiken kabuğu çayı

Bu çayı hazırlamak için size 3 yemek kaşığı akdiken kabuğu, birer yemek kaşığı karahindiba kökü, rezene meyvesi, maydanoz meyvesi, nane yaprakları gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice ufaltın ve karıştırın. Karışımın üzerine 1 su bardağı kaynar su koyun. 15 dakika demlenmeye bırakın. Sonra soğutun ve süzün. Bu çayı 2 ay boyunca her sabah açken 2 yemek kaşığı içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Böğürtlen yaprağı çayı

Bu çayı hazırlamak için size 4 yemek kaşığı böğürtlen yaprağı, ikişer çay kaşığı öksürük otu ve huş ağacı yaprağı gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın ve üzerine 1 su bardağı kaynar su dökün. 20 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bu çayı sabah ve öğlen yemekten önce 1 bardak içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Üvez meyvesi çayı

Bu çayı hazırlamak için size 7 yemek kaşığı kuru üvez meyvesi ve 3 yemek kaşığı kuşburnu gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın ve üzerine 1 su bardağı kaynar su dökün. 4 saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bu çayı günde 3 kere yemekten önce 100 gr içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Nane çayı

Bu çayı hazırlamak için size 2 yemek kaşığı nane, 3 yemek kaşığı akdiken kabuğu, 3 yemek kaşığı ısırgan otu ve 1 yemek kaşığı hint kamışı kökü gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın. 1 yemek kaşığı bu karışımın üzerine 300 ml kaynar su koyun. 4 saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bu çayı günde 3 kere yemekten yarım saat önce ½ bardak içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Kayışkıran otu çayı

Bu çay için size 2,5 yemek kaşığı kayışkıran otu, 2,5 yemek kaşığı mavi centiyan, 2,5 yemek kaşığı binbirdelik otu (tutsan otu), 2,5 yemek kaşığı civanperçemi, 2,5 yemek kaşığı sinirotu ve 2,5 yemek kaşığı hop kozalakları gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın. 2 yemek kaşığı bu karışımın ve yarım limonun üzerine 2 su bardağı kaynar su koyun. İyice sarın ve soğuyana kadar bekletin. Demlendikten sonra süzün ve günde ¾ bardak için. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Not : Unutmayın zayıflama çaylarını her kes içemez. Keskin mide-bağırsak hastalıklarında, emzirme döneminde ve hamilelikte, vücudun genel güçsüzlüğünde ve böbrek hastalıklarında içilmesi yasaktır.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...
Chia Çayının Faydaları
Chia Çayının Faydaları
Chia Çayının Faydaları Chia çayı bitkinin tohumlarından hazırlanır ve en önemli faydası doğal antibiyotik etkisine sahip olmasıdır. Chia çayı daha...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: