Zihin Açıcı Bitki Çayları

Zihin Açıcı Bitki Çayları

Zihin Açıcı Bitki Çayları

Bu tür çayları, genelde bitkilerin toprak üstünde olan kısımlarından hazırlarlar: dalları, yaprakları, çiçekleri. Zihin açıcı çaylar sıcak içilmelidir. Bu bitki çayları hem zihni açar, hem sinirleri güçlendirir, hem de vücudun üst kısımlarına faydalıdır. Bu çaylar mutlaka yemekten sonra içilmelidir.

Zihin açan, kalbi ve beyni kuvvetlendiren bitki çaylarının yapılışı

Zihin açıcı adaçayı tarifi

Bu çay için size 60 gr adaçayı, 20 gr ıhlamur çiçeği, 20 gr ısırgan otu, 10 gr kokulu yonca (sarı yonca), 20 gr kekik gerekecek. Otların hepsini ufaltın ve iyice karıştırın. 1 yemek kaşığı karışımım üzerine 300 ml kaynar su koyun ve kapağını iyice kapatarak 20 dakika demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve günde 2 kere yemekten sonra için.

Zihin açıcı yonca çayı tarifi

Çayı hazırlamak için size 30 gr yonca (hem yaprak hem çiçekleri), 30 gr yakı otu ve çiçeği, 10 gr kantaron, 10 gr aslan kuyruğu otu, 20 gr huş ağacı yaprağı gerekecek. Otların hepsini ufaltın ve iyice karıştırın. 1 yemek kaşığı karışımım üzerine 300 ml kaynar su koyun ve kapağını iyice kapatarak 20 dakika demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve günde 2 kere yemekten sonra için.

Zihin açıcı melisa çayı tarifi

Çayı hazırlamak için size 30 gr melisa (çiçeği ile birlikte), 10 gr mercanköşk bitkisi gerekecek. Otların hepsini ufaltın ve iyice karıştırın. 1 yemek kaşığı karışımım üzerine 300 ml kaynar su koyun ve kapağını iyice kapatarak 20 dakika demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve günde 2 kere yemekten sonra için.

Açıklama : Yazımızda verilen bitki çayı nasıl demlenir, kaynatılır, yapılır, ne sıklıkla içilmeli, bitkisinin çayın demleme şekli çayının kaynatılma süresi kaç dakika olarak hazırlanır ve nasıl içilir, neye iyi gelir, ne işe yarar, sağlık açısından nasıl tüketilmeli bilgileri içermektedir.

   

Benzer Yazılar
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları
Amarant Çayının Faydaları Birçok insan kendini ve seviklerini hastalıklardan koruma uğrunda pahalı ürünler kullanmaktadır. Aslında bunun için çokta para harcamaya...
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları
Moringa Çayının Faydaları Moringa bitki çayı en yeni zayıflama ürünü olarak gündemde yer almaktadır. Aslında moringa çayının vücudumuza birçok faydası...
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları
Kızılcık Çayının Faydaları Kızılcık bitkisinin kökleri, yaprakları ve meyveleri bir sürü faydalı özelliklere sahiptir. Kızılcık çayı vücudumuzu vitamin ve minerallerle...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

error: